Answer:
Dog food: $8.60; cat food: $0.33.
Step-by-step explanation:
Dog food: $860,000/100,000 units = $8.60 per unit of dog food
Cat food: $65,000/200,000 units = $0.33 per unit of cat food
a. dog food
5.7m questions
7.4m answers