54.0k views
1 vote
A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

2 Answers

6 votes

Answer:

$0.38 or 38¢

Explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

User Ydaniv
by
8.1k points
3 votes

Answer:$0.38

Explanation:

User Esteban Aliverti
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories