54.0k views
1 vote
A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

2 Answers

6 votes

Answer:

$0.38 or 38¢

Explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

User Ydaniv
by
7.3k points
3 votes

Answer:$0.38

Explanation:

User Esteban Aliverti
by
7.7k points