22.7k views
4 votes
Ana purchased a gallon of milk for $2.22, bagels for $2.97, and a box of

cereal for $2.42. How much money did Ana spend in all? Do not include s in
your answer.

User Omegacore
by
8.3k points

2 Answers

7 votes

Answer:

761

Explanation:

User AcAnanth
by
9.2k points
5 votes

Answer:

7.61

Explanation:

Sum all of the values

2.22+2.97+2.42=7.61

User Utkal Patel
by
8.0k points

No related questions found