Answer:
Explanation:
so for the cans 24*12=288
288/8.64 = cost per ounce for canned
288/8.64=33.3333333 or 33 and 1/3 cents (1/3 of a dollar)
for the bottles we know 32 ounces cost 1.60
31/1.60 = cost per ounce for bottle
31/1.6=19.375 cents (3/8 of a dollar)
8/24 of a dollar for cans and 9/24 of a dollar for bottled
the difference is 1/24 of a dollar, aka 4.16 cents