21.7k views
5 votes
I need help is it $2.50?

I need help is it $2.50?-example-1
User Fedragon
by
5.2k points

2 Answers

6 votes

Answer: choice 3) 0.40$

Explanation:

The question asks for the unit cost for each lemon

so you have to divide 2/5=0.4

User Sven Tiffe
by
5.6k points
2 votes

Answer:

it is 0.40

Explanation:

2.00 divided by 5 = 0.40

User Talljoe
by
4.4k points