82.4k views
1 vote
A 2-kilogram bag of sugar costs $5.09. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

User Alexkasko
by
4.6k points

1 Answer

2 votes

Answer:their is something wrong in the question

Explanation:

User Karuhanga
by
5.2k points