Answer:
$21
Explanation:
1 3/4 kg = 1750 g
$1.20/100 g = $? for 1 g
$1.20/100 g = $0.012 for 1 g
$0.012 x 1750 g = $21 for 1750 g = $21 for 1 3/4 kg
6.3m questions
8.3m answers