55.7k views
9 votes
A 15kg bag of strawberry for $8

User Qina
by
8.9k points

1 Answer

9 votes

Answer:

see below

Explanation:

Not sure what you are looking for :

15 kg / $8 = 1.875 kg per dollar

$8 / 15 kg = .533 dollars per kilogram

User Kgadek
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories