menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Question 1) A 6-pack of DVDs costs $10.80. What is the unit price? * 5 points $1.08 $64.08 $64.80 $1.80
asked
Feb 26, 2021
9.2k
views
1
vote
Question 1) A 6-pack of DVDs costs $10.80. What is the unit price? *
5 points
$1.08
$64.08
$64.80
$1.80
Mathematics
college
Squeezemylime
asked
by
Squeezemylime
5.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
ThE answe is A I’m pretty sure
Binard
answered
Feb 28, 2021
by
Binard
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
the answer will might be A yeah I'm sure the answer is A
Amir Rezvani
answered
Mar 3, 2021
by
Amir Rezvani
5.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org