49.7k views
4 votes
If a pack of 12 pencils cost $1.29 how much does a single pencil cost

User Henryyao
by
7.9k points

1 Answer

5 votes

Answer:

$0.11 (2 d.p.)

Explanation:

Please see the attached picture for the full solution.

If a pack of 12 pencils cost $1.29 how much does a single pencil cost-example-1
User Hasam
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories