182k views
3 votes
Which is a better deal?

8 ounces for $1.00
16 ounces for $3.99
32 ounces for $4.99
or 64 ounces for $5.49

User Twid
by
5.7k points

1 Answer

5 votes

Answer:

64 ounces for $5.49