menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Agrocery store sells steak for $4.85 per pound. What would be the cost of 23 pounds of steak? $11.64 0 $7.46 0 $12.61 0 $23.58
asked
Oct 5, 2023
139k
views
20
votes
Agrocery store sells steak for $4.85 per pound.
What would be the cost of 23 pounds of steak?
$11.64
0 $7.46
0 $12.61
0 $23.58
Mathematics
high-school
Truong Hua
asked
by
Truong Hua
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
11
votes
Answer:
the answer is 12.61 so that means it's c
IMickyRich
answered
Oct 11, 2023
by
IMickyRich
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 11, 2017
217k
views
Jane is making reusable grocery bags and lunch bags she needs 3/4 yard of material to make a grocery bag a lunch bag needs 2/3 of the amount of material agrocery bag needs how much material does she need
Joe Enos
asked
Feb 11, 2017
by
Joe Enos
8.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
217k
views
asked
Aug 18, 2021
47.5k
views
Agrocery store sells 4 avocados for $6.00. What is the unit cost of each avocado? A) $2.40 B) $0.10 C $1.50 D $0.60
Loudandclear
asked
Aug 18, 2021
by
Loudandclear
8.2k
points
Mathematics
college
2
answers
1
vote
47.5k
views
asked
Jul 17, 2021
16.9k
views
Which of the following will help you and your family eat the proper amount of food? O A food label O Agrocery ad O Agrocery budget
Limp
asked
Jul 17, 2021
by
Limp
9.2k
points
Health
high-school
2
answers
5
votes
16.9k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org