186k views
4 votes
A 36 lb. Case of Glenview Farms solid grade AA Unsalted Butter cost $106.16.

What is the unit price per Ib?

1 Answer

3 votes

Answer:

$2.948

Explanation:

:)

User Juandesant
by
5.0k points