232k views
17 votes
1. Richard paid $48.00 for 8 bags of sand. What is the unit rate per bag of sand that

Richard paid?

User Ezakto
by
8.1k points

1 Answer

8 votes
$48 divided by 8 bags is $6 per bag
User Dru
by
8.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories