50.3k views
3 votes
A 24 ounce box of cornflakes costs $4.59 the question is find the unit rate off the nearest cent per ounce. Compare.

User Chan Tzish
by
8.4k points

1 Answer

4 votes

Answer$5.22

Explanation:

User Korin
by
8.5k points

Related questions

1 answer
0 votes
193k views
2 answers
2 votes
101k views
2 answers
5 votes
90.4k views