722 views
4 votes
Sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for

$4.50. What is the cost per pound of the sweet
potatoes?

User DJK
by
8.6k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$1.5

Explanation:

User Axiol
by
8.5k points

Related questions

2 answers
3 votes
223k views
2 answers
4 votes
39.3k views