Answer:
$14.00
Explanation:
So, the 20 peaches all weigh 4 oz, and there are 16 oz in 1 pound. 16 oz divided by 4 is also equal to 4 oz, so we need to divide $2.80 by 4, which would be $0.70. That means that a 4 oz peach would be $0.70, so we multiply that by 20, which gives us $14.00, so Stacey will need $14.00 to buy 20 peaches that each weigh 4 oz.