Answer:
We have
Stock = $200
Bonds = $100
Substitute these values into 1.08s+1.02b, where 's' is stock and 'b' is bond
1.08(200)+1.02(100)=318
Predicted end of year value is $318
Explanation:
7.8m questions
10.5m answers