menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Kyle buys a dozen hamburger rolls for $1.29. What is the cost of each roll? Round to the nearest hundredth.
asked
Sep 9, 2021
216k
views
3
votes
Kyle buys a dozen hamburger rolls
for $1.29. What is the cost of each
roll? Round to the nearest
hundredth.
Mathematics
middle-school
Siddu Hadapad
asked
by
Siddu Hadapad
5.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
.11 cents or 10 cents but 11 cents if rounded
Matt Brooks
answered
Sep 11, 2021
by
Matt Brooks
5.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
im pretty sure it’d be $0.11
Jingnan Jia
answered
Sep 16, 2021
by
Jingnan Jia
4.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org