41.1k views
0 votes
The cost of the rental space is $780 and
the price per person for food is $9.75

1 Answer

3 votes

Answer:

80.

Explanation:

780÷9.75 = 80.

80 people can stay in the rental space.

User RaceBase
by
4.4k points