54.3k views
1 vote
A 5-pack of toy cars costs $4.95. What is the unit price?

User Stevens
by
8.0k points

1 Answer

2 votes

Answer:

0.99

4.95/5=0.99

Explanation:

User Stefano Cazzola
by
8.6k points

No related questions found