41.9k views
1 vote
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$1.99 for 15lb

1 Answer

3 votes

Answer:

0.13 cents

Explanation:

1.99 / 15 = 0.1326, rounded is 0.13

User Jonas Lejon
by
7.7k points