147k views
1 vote
$32 for 8lbs of meat.
What is the unit rate?​

1 Answer

6 votes
One pound is gonna be $4
User Eric Fortin
by
8.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.