1.8k views
1 vote
2.Sarah wants to buy tomatoes. Which is the best deal? 15kg for $32.25, or 4ką for $
$8.72​

User Sync It
by
5.5k points

2 Answers

3 votes

Answer:

15kg for 32.25

Explanation:

User Arasu RRK
by
5.3k points
2 votes

Answer:

15kg for $32.25

Explanation:

User Van Tr
by
5.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.