menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Find the unit rate: $3.60 for 20 ounces a. $0.18 per ounce b. $0.80 per ounce c. $0.52 per ounce d. $0.15 per ounce
asked
Sep 7, 2021
197k
views
4
votes
Find the unit rate:
$3.60 for 20 ounces
a. $0.18 per ounce
b. $0.80 per ounce
c. $0.52 per ounce
d. $0.15 per ounce
Mathematics
middle-school
Marc Stevens
asked
by
Marc Stevens
4.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer A
3.60/20 = .18
RicardoSBA
answered
Sep 12, 2021
by
RicardoSBA
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
The function h = -t2 + 95 models the path of a ball thrown by a boy where h represents height, in feet, and t represents the time, in seconds, that the ball is in the air. Assuming the boy lives at sea
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org