Answer:
0.0769 or 7.69%
Explanation:
Number of green crayons = 4
Number of yellow crayons = 6
Number of blue crayons = 3
Total number of crayons = 4 + 6 + 3
= 13 crayons

probability to get first green crayon P₁ =

Probability to get second crayon is blue P₂ =

P = P₁ × P₂
=

=

= 0.0769
Probability to get green then blue is 0.0769 or 7.69%