94.9k views
0 votes
If 9 colored pencils cost $2.88, how much does 1 pencil cost?
pls help ASAP, thank you! ​

User Welcor
by
6.1k points

1 Answer

4 votes

Answer:

0,32Usd,

Explanation:

2,88:9

User Xvolks
by
5.6k points