203k views
3 votes
A pack of 4 chocolate bars costs £1.20

What is the price per unit?

User Marimba
by
8.2k points

1 Answer

6 votes

Answer:

30 cents

Explanation:

Since 4 bars cost 1.20 pounds, divide 1.20 by 4

User Akida
by
7.7k points

No related questions found