Answer:
$0.82
Step-by-step explanation:
Average Cost =Total Production Cost÷Number of Units Produced
Since there will be a 35% markup
Retail Price=135% of 0.61
= 1.35X 0.61=$0.82
7.8m questions
10.5m answers