menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Five candy bars cost $6.57. The cost of each candy bar is the same. What is the cost of each candy bar rounded to the nearest cent
asked
Jan 20, 2023
68.5k
views
21
votes
Five candy bars cost $6.57. The cost of each candy bar is the same. What is the cost of each candy bar rounded to the nearest cent
Mathematics
high-school
Sergey Novikov
asked
by
Sergey Novikov
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
10
votes
total price : amount = individual price
6.57:5=1.31
Alan Han
answered
Jan 25, 2023
by
Alan Han
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org