68.5k views
21 votes
Five candy bars cost $6.57. The cost of each candy bar is the same. What is the cost of each candy bar rounded to the nearest cent

1 Answer

10 votes

total price : amount = individual price

6.57:5=1.31

User Alan Han
by
6.1k points