176k views
5 votes
16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce? *

User Digital Da
by
7.7k points

2 Answers

5 votes

Answer:

.20 cents

Explanation:

3.20/16simplified is 1/5

User Chinnawatp
by
8.5k points
2 votes

Answer: .20 cents

Explanation:

3.20/16=0.20

User Trung Phan
by
6.8k points