176k views
5 votes
16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce? *

User Digital Da
by
5.6k points

2 Answers

5 votes

Answer:

.20 cents

Explanation:

3.20/16simplified is 1/5

User Chinnawatp
by
6.0k points
2 votes

Answer: .20 cents

Explanation:

3.20/16=0.20

User Trung Phan
by
4.3k points