153k views
17 votes
18 gallons of gas cost $45.54. What is the unit rate for 1 gallon of gas?

User Illuminato
by
6.6k points

1 Answer

5 votes

Answer:

2.53

Explanation:

divison

User Mark Storer
by
7.3k points