menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
If 7 notebooks $3.85,what is the unit price of the notebooks
asked
Jan 4, 2023
222k
views
12
votes
If 7 notebooks $3.85,what is the unit price of the notebooks
Mathematics
high-school
Livio Brunner
asked
by
Livio Brunner
5.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
13
votes
I think it would be $.55
Chris Porter
answered
Jan 5, 2023
by
Chris Porter
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
0.55
Explanation:
I think you would just divide the numbers
Nikita Mendelbaum
answered
Jan 8, 2023
by
Nikita Mendelbaum
5.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.5m
answers
Other Questions
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org