222k views
12 votes
If 7 notebooks $3.85,what is the unit price of the notebooks

2 Answers

13 votes
I think it would be $.55
User Chris Porter
by
8.4k points
6 votes

Answer:

0.55

Explanation:

I think you would just divide the numbers

User Nikita Mendelbaum
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories