Answer:
I don't really understand your question, but I'll try my best
Explanation:
Equation:
3.00 ÷ 2 = $1.50 each bottle of water
4.00 ÷ 5 = $0.80 for each granola bar
8 bottles of water would be $12
4 boxes of granola would be $3.2
6 boxes of granola would be $4.8
I hope that helps!