83.2k views
1 vote
7 pounds of kitty litter cost $6.72. What is the price per ounce?

1 Answer

3 votes
7 pounds = 122 ounces so $6.72 divided by 122 is .55 cents I hope I’m right
User Geniuslink
by
8.9k points

Related questions

1 answer
3 votes
88.6k views
2 answers
1 vote
129k views
1 answer
2 votes
229k views