Answer: The test statistic is 1.75.
Explanation:
Since we have given that
n = 47
First mean difference = 1
and second mean difference = 1.2
Standard deviation = 0.78
So, the value of test statistic would be
Hence, the test statistic is 1.75.
7.8m questions
10.4m answers