85.1k views
2 votes
What is the unit rate for sukis scrumptious sushi?

A. $4.50 for 1 sushi roll
B. $9.00 for 1 sushi roll
C. $9.00 for 2 sushi rolls
D. $2.00 for 9 sushi rolls

What is the unit rate for sukis scrumptious sushi? A. $4.50 for 1 sushi roll B. $9.00 for-example-1

2 Answers

1 vote
A. 4.50 { 1 sushi roll}
User TriCore
by
7.8k points
0 votes
a. 4.50 for 1 sushi roll
User Sam De Meyer
by
8.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories