Answer:
$185
Explanation:
Initial bill = x
Amount saved = $27.7
Percentage of amount saved with coupon = 15%
15 = (27.75 / x) * 100
15 / 100 = 27.75 / x
15x = 2775
X = 185
Jamie's original bill was $185.
7.9m questions
10.6m answers