Answer:
Intensity S = 4.446 W/m²
Amount of Energy U = 1.834 J
Step-by-step explanation:
Given that:
= 57.9 V/m
Area A = 0.0223 m²
Time t = 18.5 s
Then; Intensity (S) =

where;


∴ S =

S = 4.446 W/m²
Energy flow U = S*A*t
U = 4.446×0.0223×18.5
U = 1.834 J