menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans in the package?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans in the package?
asked
Nov 2, 2021
148k
views
5
votes
A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans in the package?
Mathematics
middle-school
ISashok
asked
by
ISashok
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
0
votes
Look
at
the
attached
picture
⤴
Hope
it
will
help
u
.
.
.
Andrew Steitz
answered
Nov 6, 2021
by
Andrew Steitz
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org