148k views
5 votes
A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans in the package?​

User ISashok
by
7.4k points

1 Answer

0 votes

Look at the attached picture

Hope it will help u...

A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans-example-1
User Andrew Steitz
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories