23.2k views
3 votes
If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

User Pemistahl
by
5.4k points

1 Answer

5 votes
she bought 3.5 ounces
User CharlieShi
by
5.0k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.