Answer:
0.38%
Step-by-step explanation:
Data provided in the question
Two year ago price of the stock is $15
Sale of the stock last year = $13
And now sale price of the stock = $18
So by considering the above information
The computation of the total return is shown below:
= (Sale price - purchase price) ÷ (Purchase price)
= ($18 - $13) ÷ ($13)
= ($5) ÷ ($13)
= 0.38%