8.0k views
0 votes
$27 for 4 large pizzas or $32 for 5 large pizzas ? Which is the better value

User ATJ
by
8.0k points

2 Answers

5 votes
$32 for 5 large pizzas is better
User Bandara
by
7.9k points
2 votes

Answer:

5 large pizzas

Explanation:

4 large pizzas unit rate- 6.75

five large pizzas unit rate- 6.40

User Patrick Connors
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories