10.9k views
3 votes
25

The cost of 7 scarves is $54.25. What is the unit price?
The unit price is $0
per scarf.

1 Answer

7 votes

Answer:$7.75

Explanation:

$54.25 divided by 7=7.75

User Pavan Patel
by
8.4k points