153k views
2 votes
Which unit rate is the lowest price per ounce?

choice A: 25 oz for $3.49
choice B: 40 oz for $4.79

1 Answer

2 votes

Answer:

Lowest price is choice b

Explanation:

User Bruno Quaresma
by
4.6k points