102k views
4 votes
Amy pays a total of $48.64 for 8
collectible stamps. What is the
average cost per stamp?​

User Saveta
by
7.1k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$6.08

Explanation:

You have to divide the total cost by the amount of stamps so 48.64 divided by 8

User Jamillah
by
8.1k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.