102k views
4 votes
Amy pays a total of $48.64 for 8
collectible stamps. What is the
average cost per stamp?​

User Saveta
by
5.4k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$6.08

Explanation:

You have to divide the total cost by the amount of stamps so 48.64 divided by 8

User Jamillah
by
6.0k points