Answer:
7 1/3
Explanation:
V = πr²h
V₁ = π x 4² x 11 = 176π
v₂ = π x 2² x 6 = 24π
V₁ /v₂ = 176π / 24π = 22/3 = 7 1/3
7.8m questions
10.5m answers