Answer:
€ 240
Explanation:
How much does Le Goff charge to deliver each box?
ratio
since 1 kg is € 1.92
we can find out the cost of 125 kg by using cross multiplication
kg €
1 : 1.92
125 : x
x = 1.92 * 125
x = 240
Le Goff charges € 240 to deliver each box