97.9k views
2 votes
An 8-pack of plastic rings costs $0.72 . what is the unit price

2 Answers

2 votes

Answer:

.09

Explanation:

User Czarinna
by
8.1k points
0 votes

Answer: $0.09

Explanation:

Total plastic rings= 8

Total cost= $0.72

Unit price= $0.72/8

= $0.09

User Teobis
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories